Boy Kral Jehoash Jehoash the Boy King


English to Turkish translation

Boy Kral Jehoash
12 2. Krallar 14:16 2 Kings

JEHOSHAPHAT ölünce, büyük oğlu Jehoram onun yerine Yahuda da kral oldu. Karısı Athaliah, Ahab ve Jezebel kızıydı ve birlikte pek çok kötü şeyler yaptım.
Jehoram yığın tüm kardeşlerinin babasının onlara bıraktığı zenginlikleri almak için. O Baal’ın ibadete Yahuda dağlarda ve Kudüs’te yer inşa etti.

Öldüğünde, sekiz yıldır iktidar sonra, oğlu Ahaziah, hükümdar oldu. O da çok kötü olduğunu ve onun kural kısa biriydi. O öldürülünce, annesi hiç kimsenin tahtını ele geçirmek için sol olduğunu gördüm, bu yüzden hükümdar kendini planlanmaktadır.

Tabii ki, Ahaziah onun torunları olan bazı çocuklar vardı ve o da diğer torunları vardı, ama hepsi o kraliçe yapılabilir diye öldürdü gerektiğini karar verdi.

Torunları sadece biri kurtuldu – Jehoash adlı küçük bir bebek. Temple yuvarlak inşa odaları bir dizi, babasının kız kardeşi tarafından saklanmıştır ve o yıl için gizli tutuldu.

Athaliah kraliçe oldu ve o onu kabul etmedik olanlar bile, bu kasıtlı ve güçlü olduğu için yaptıklarını iddia zorunda kaldı. Yine Baal’ın ibadet kurulmuş ve hatta Tapınağı hazineleri bazı aldı ve Baal Evi yerleştirdiler.

Jehoash altı yıl tapınak gizli kaldı ve o Tapınağı High Priest onun teyzesi ve kocası tarafından Yehova ve Yehova yasaları hakkında tüm öğretildi. (Çocuk bu kadar uzun süre Tapınağı odalarında gizli kalması bir neden buydu.)

Sonunda kraliçe ve onun mahkeme kötülük Tapınağı High Priest imha bütün milletin kurtarmak için tek yol tahtına genç prens yere olacağına karar verdik o kadar büyük oldu.

Diye dikkatle onun planlarını yapmıştı kadar sonra, Yehova’nın Priest birlikte tapınağın Muhafız ve askerleri çağırdı. Onlara Tapınağı David gizli olmuştu silah verdi.

Sonra saklandığı yerden Jehoash ortaya getirdi ve montajı toplama onu kral ilan etti.

Tabii ki, onun ne olduğunu öğrendikten sonra Athaliah çok öfkelendi, ama çok geçti. O Tapınağı sürüldü ve o kaçmaya çalışırken olduğu gibi, o heyecan öldürüldü.

Sürece Tapınağı, Jehoiada, bir Priest hayatta olduğu gibi, Jehoash iyi bir kral oldu. Uzun ihmal yoluyla kötü onarım içine düşmüş Tapınağı, restore edilmiş ve o Yehova’nın ibadet geri insanları getirdi.

O kral olunca Jehoash yedi yaşındaydı ve o Kudüs’te kırk yıl hüküm sürdü.

About brakeman1

Using every tool reaching out to those who seek the shinning light Jesus Christ gives to those who have faith. Keeping uninformed aware of bable with truth and meaning
This entry was posted in Discipleship. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s