Elijah Dul Oğlu geri yükler


English to Turkish translation

Elijah Dul Oğlu geri yükler

ELIJAH Zarephath bir dul ile İKEN, oğlu hastalandı ve öldü. Annesi o çocuğu ondan alındığı onun bazı günah için, ve onun hastalığa neden olan peygamber olduğunu korkuyordu.
Onun sıkıntısı yılında bu sitem dolu İlyas dedi. Ama sadece onu ona oğlunu getirmek bade ve sonra, kendi yatağında çocuk yatar, Tanrı ruhunu tekrar etmesine izin olacağını ciddiyetle dua etti.

Allah onun duasını kabul ve tekrar hayata çocuğu getirmiş ve İlyas annesine onu taşıdı.

Şimdi yeryüzüne yağmur göndermek üzere olduğu için üç yıl altı ay geçmiş iken, Allah, İlyas Ahab tekrar gitmek istedi. Şu anda Ahab ve Ovadya, onun ev, Tanrı tapan bir adam vali, kralın atları ve katırları için ot aramak için farklı yönlere gitti.

Ovadya giderken gitti, İlyas tanıştım ve o da Elijah bulabileceği bir yerde onu ana söylemek bade, Ahab için, o öfkeyle her ülkede onu talep etmediğini krallık üzerine kıtlık getirmişti o olduğunu düşünerek.

O anda ona bıraktığı gibi, Tanrı Ahab hiçbir peygamber gelip bulundu, o zaman onu başka bir yere gitmek için komut ve olabilir korkuyordu için Ovadya, İlyas’ın mesaj taşımak istemeyen, kendisini idam olabilir kral yanıltılmış olması için.

Fakat Elijah o kesinlikle o gün Ahab kendini gösterir yazdı ve sonra Ovadya ona gitti.

Ahab Elijah araya geldi, o kibirle o sıkıntılı İsrail’in adam değildi sordu. Fakat Elijah onun, ama Ahab ve kötülük ile milletin üzerine ızdırap getirmişti ailesinin olmadığını yanıtladı.

Ve o Allah’a kurban sunmak nerede kral birlikte Mount Carmel üzerinde Baal tüm rahipler, toplamak olacağını istenen ve onlar Baal için ve kimin kurban gökten ateş boğuşuyordu tanrı gerçek Tanrı olarak kabul edilmelidir .

Ahab yaptı. Baal rahipleri kendi sunak yaptı ve sabahtan akşama kadar ağlama tuttu, “Ey Baal, bize duyuyorum!”

Ama yanıt yoktu; onların yanlış tanrı onlar için hiçbir şey yapamadı. Daha sonra İlyas onun kurban hazırlanmış ve o Rab Tanrı üzerine çağrıldığında, yangın bu kurban kadar yanmış ve ahşap ve sunak hatta taşlar, gökten geldi.

Ve sonra bütün insanlar, bağırarak, yeryüzüne boyun eğdi “Rab Tanrı! Rab Tanrı’dır!”

About brakeman1

Using every tool reaching out to those who seek the shinning light Jesus Christ gives to those who have faith. Keeping uninformed aware of bable with truth and meaning
This entry was posted in Discipleship. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s