Jak mogę być zbawiony? Część druga


English to Polish translation

Jak mogę być zbawiony? Część druga

Zacznijmy biorąc chwilę, aby rozważyć kilka podstawowych pytań. Poświęć chwilę na każde pytanie i rozważ to, co osobiście uważam.

1. Czy masz jakiekolwiek przekonań duchowych?

2. Do Ciebie, który jest Jezus Chrystus?

3. Czy uważasz, że to miejsce, gdzie ludzie idą po śmierci?

4. Jeśli zmarły już teraz, gdzie chcesz iść? Jak sądzisz, co ci się nie stanie?

5. Jeśli to, co uważasz, że nie były prawdziwe, co chcesz wiedzieć?

Co zrobić, jeśli przegapić najbardziej niesamowite możliwości w swoim życiu, ponieważ nie mają odpowiednich informacji? Większość ludzi wierzy, w co wierzą bo to jest tylko to, co zawsze wierzył! To, czego uczono dorastania, ale większość ludzi nigdy nie trochę czasu, aby potwierdzić, że to, co ich zdaniem jest prawda! Nigdy udowodnić ich wierzeń! Należy dokładnie rozważyć, co uważasz za prawdziwe w świetle tego, co jest napisane w Piśmie Świętym, spisane słowo Boże. (Wszystkie cytaty z Pisma Świętego są w kolorze jasnoniebieskim poniżej).

Przeczytaj ten werset z Pisma Świętego na głos i uważnie słuchać, co słyszysz.

“Wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej”.

(Rzymian 3:23)

Co to werset mówi do ciebie? Pomyśl o tym przez chwilę ……..

Czy kiedykolwiek kochał Boga wszystko, czego serce, duszę i umysł? Bóg nakazuje nam, w Mateusza 22:37, aby to zrobić. Jeśli nie ….. to co to jest grzech! Jeśli nie miłość Boga i bliźniego, jak nakazuje, jesteśmy przestępując Jego prawa. Bóg wyraźnie mówi nam, czym jest grzech.

“Grzech jest przestępstwem zakonu”.

(I Jana 3:4)

Dlatego każdy człowiek, jaki kiedykolwiek żył jest grzesznikiem! Każdy grzech oddziela nas od Boga. To małe kłamstwo, które powiedział swojemu szefowi, gdy byłeś spóźniony do pracy w zeszłym tygodniu? To dodatkowy mały fikcyjne odliczenie wziąłeś na was podatki? To krzepki że masz, gdy zobaczył swoją żonę sąsiadów w bikini? Ci, zły ciebie przeklinają krzyknął na kierowcę, który odrywa Was? Nieważne, jak mały może czeka na Ciebie, w oczach Boga uchybienie Jego prawa miłości jest grzechem. To zajmuje tylko jeden, mały, nie wyznany grzechu, aby wysłać do piekła, kiedy umrzesz. Dlaczego?

Czy wiesz, że można zarobić coś za wasze grzechy? Tak, wynagrodzenie będzie wypłacane przez Boga za swój grzech. Czy wiesz, co masz? Spójrzcie na List do Rzymian 6:23 i ponownie, przeczytaj ten werset głośno do siebie.

“Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, lecz darem Bożym jest życie wieczne w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.”

Co to werset mówi do ciebie? Zastanów się, co można zarobić za twoje grzechy na chwilę …..

Zapłatą za swój grzech jest śmierć, trwałe i całkowite oddzielenie od Boga, który z definicji jest LIFE. W śmierci otrzymasz wieczne potępienie w piekle za grzechy, które popełniłeś. Twoje życie jest za nami! Ale czy usłyszeć dobrą nowinę w drugiej części tego wersetu?

“Lecz darem Bożym jest życie wieczne”

To wspaniała wiadomość! Istnieje sposób, aby być wybaczone. Istnieje sposób, aby uniknąć otrzymania wynagrodzenia za swoje grzechy. Istnieje sposób, aby żyć wiecznie w Królestwie Niebieskim.

Jak to zrobić? Jak poznać Boga Ojca i otrzymać Jego dar życia wiecznego? Przeczytaj ten werset głośno i słuchać prostej odpowiedzi Jezus daje na drodze do życia wiecznego.

“Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie.”

(J 14,6)

Co to powiedzieć? Ponownie, pomyśl, co Jezus powiedział na chwilę …..

Więc co dalej? Biblia mówi, że muszą pokutować za swoje grzechy, co jest z głębi serca, głębokie, życie zmienia się nieszczęście, że zrobiłaś źle w całym swoim życiu. Jest to pełne 180 kolei swojego życia, teraz robi to, co Bóg mówi, nie wiem co. To jest najważniejsze, co można zrobić już teraz. Musisz zapytać zbawiciela do swego serca i przebaczy wam wszystkich swoich grzechów. Proszę nie myśleć, że trzeba robić to dobrze w swoim życiu, zanim będzie można przyjąć Jezusa i Jego dary. Wiele osób uważa, że ​​sposób, ale nie jest to, co mówi Bóg! Ponownie przeczytać kilka następnych wersetach głośno.

“Bóg daje dowód swojej miłości ku nam przez to, że kiedy byliśmy jeszcze grzesznikami, Chrystus za nas umarł.”

(Rzymian 5:8)

Co to powiedzieć? Kto to zrobił Chrystus umarł za?

“On umarł za wszystkich, że ci, którzy żyją powinien już nie żyli dla siebie, lecz dla Tego, który za nich umarł i zmartwychwstał.”

(2 Koryntian 5:15)

Pewnego dnia Szatan i Jezus byli rozmowę. Szatan właśnie wrócił z ogrodu Eden, a on zaczął się chełpić i przechwałek. “Tak, proszę pana, ja po prostu złapał świecie pełnym ludzi tam. Set mnie w pułapkę i używane przynęty Wiedziałam, że nie mogłem się oprzeć. Got ’em all!”

“Co zamierzasz z nimi zrobić?” Jezus zapytał.

Szatan odpowiedział: “Och, będę się dobrze bawić! Mam zamiar nauczyć ich, jak do zawarcia małżeństwa i rozwodu siebie, jak nienawiści i przemocy siebie nawzajem, jak pić i palić i przeklinać. Muszę nauczyć ich, jak wynaleźć broń i bomby i zabijają się nawzajem. Naprawdę będę się bawić! ”

“A co zrobisz, gdy pojawi się z nimi zrobić?” Jezus zapytał.

“Och, zabiję ’em,” Szatan spojrzał z dumą.

“Ile chcesz za nie?” Jezus zapytał.

“Och, nie chcesz tych ludzi. Nie ma żadnego dobra. Dlaczego, weźmiesz ich a oni po prostu nienawidzę. Będą pluć na Ciebie, przeklinają i zabić! Ty nie” chcę tych ludzi! ”

“Ile?” Zapytał po raz kolejny.

Szatan spojrzał na Jezusa i zadrwił: “Wszystkie twoje łzy, wszystkie krwi ….. twoim życiem.”

Jezus powiedział: “DONE!” Potem zapłacił cenę.

Pisma w Biblii mówią nam, że Jezus Chrystus, twoim najlepszym przyjacielem, jest również swojego Zbawiciela! On umarł za Ciebie! Jest sposób, aby mieć osobistą relację z nieprawdopodobną Bóg, który stworzył Ciebie. On jest Twoim sposobem na życie wieczne w Królestwie Bożym. Twoje grzechy z przeszłości już oddzielić cię od Boga, kiedy już przyjął jego ofiary. Jego łaski, miłości i miłosierdzia, jest wystarczająca do pokrycia co kiedykolwiek zrobić … NIC! Jezus jest jedyną drogą do życia wiecznego z Bogiem. To jedyny sposób, aby dostać się do życia wiecznego. Twoje zbawienie może przyjść tylko przez Jezusa Chrystusa!

“Albowiem łaską jesteście zbawieni przez wiarę – i to nie z was, lecz jest darem Boga – nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił.”

(Ef 2,8-9)

To łaska Boga, która pozwala przyjść do Niego. Własnych wysiłków, by pokonać swoje grzechy nie pozwoli Ci zaoszczędzić. Nie można zasłużyć na zbawienie i życie wieczne przez dobre uczynki. Jest to dar od Boga, że ​​nie można zarabiać bez względu na to, co robisz.

Twoje grzechy muszą być opłacane. Boży dar dla ciebie jest Jezus Chrystus, który zapłacił dług dla Ciebie, abyś mógł żyć wiecznie z Nim. Oto co Bóg mówi do teraz.

“Jeśli ustami swoimi wyznasz,” Jezus jest Panem “, i uwierzysz w sercu swoim, że Bóg Go wskrzesił z martwych, zbawiony będziesz. Albowiem z serca, że ​​wierzą i są uzasadnione, i to z usta i wyznać, że są zbawieni. “

About brakeman1

Using every tool reaching out to those who seek the shinning light Jesus Christ gives to those who have faith. Keeping uninformed aware of bable with truth and meaning
This entry was posted in Discipleship. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s