Balam ve Ass


Balam ve Ass
Numaralar 22

Rabbin meleği Balam bir şekilde duruyor.

İsrail vaat edilen topraklara doğru yola mücadele HAD ve Tanrı bu yüzden sık sık ulusların etrafında onları korkuyorlardı onlara savaşta zafer verdi.
Sihonun, Amorluların Kralı ve Og, Başan Kralı, hem de onlara karşı ordular ile geldi, ama İsrailliler üstesinden geldik ve onların topraklarını ele geçirdi.

Muzaffer ordusu sonra Moab ovalarında çadırlarını perdeli ve Balak, o ülkenin kralı, o ve onun daha da imha edilmelidir Balam, kim bir peygamberdi gönderilir (yani, tek bir Tanrı şeyleri gösteriyor kime korkan o ) ne olacak, gelip onların ondan onun krallığını alarak engelleyebilir ki, İsrailoğulları üzerine bir lanet söyleyin.

Tanrı onları kutsadı olduğunu biliyordum için Balam ilk olarak, İsrailoğulları küfür etmeyi reddetti. Ama Balak ona onur ve zenginlik vaat eden, onu Octavianus ve son Balam razı de.

Bu nedenle, sabahları, o kıçını palan ve onlarla gitti. Ama Tanrı, onunla Balak zenginliklerini ve dereceler isteyen için kızdı ve bir şekilde durmak ve ona karşı bir melek gönderdi.

bunun üzerine Balam bindi eşek, etkin dilediğini ne yapabilirim Tanrı, melek görmek ve onu önlemek için bir kenara döndü. Bu master için onu vurdu. Onu görmek ve daha önce olduğu gibi duvara Balam ayağı kırılmış bir kenara açmak için çalışıyor ve eşek; Ama yine melek her tarafta bir duvar vardı bir yola önünde durdu.

Sonra Balam tekrar onu vurdu. Ve eşek, onu görmeye öfkeyle kendi personeli ile ona vurdu Balam, altına düştü; Ama biraz daha uzak melek onları önce üçüncü kez durdu. Tanrı şimdi harika konuşmak eşek neden ve o onu döven neden Balam sordu.

O zaman Tanrı kendisi elinde çekilmiş kılıcıyla melek duruyor görmek Balam yaptı; ve Balam çok yere önünde eğildi. o olmuştur, değil eşek kenara dönüp, sahip olurdu; Ve melek Tanrı, Allah yolunda ona karşı yaptığı melek göndermişti olmayacak ne yapmak istediğini çünkü söyledim ona, kıçı çarpıcı için Balam azarladı öldürüldü.

Balam, sonra da yanlış yaptığını itiraf etti ve geri gitmek için teklif etti. Melek, ancak, onu ancak Balak gitmek sadece konuşmak için Tanrı onu söylemek teklif gerektiğini dikkatli olmaları istedi.

Balam gitti ve o Balak ona lanet okumak için gönderdiği insanların mübarek Allah’ın emriyle, ondan önce çok germe İsrail tüm çocukların kamp gördüğümde.

About brakeman1

Using every tool reaching out to those who seek the shinning light Jesus Christ gives to those who have faith. Keeping uninformed aware of bable with truth and meaning
This entry was posted in Discipleship. Bookmark the permalink.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s